čtvrtek 27. dubna 2017

4. představení 2016/17

  KMD jde do Divadla v Dlouhé!


Kdy: v úterý 9. 5. 2017 od 19:00


Na co:  na Lucernu   od  A.Jiráska
Kam:  Do Divadla v Dlouhé, Dlouhá 39, Praha1


SRAZ: v 18:10  na Hradčanské   u autobusu 131


NÁVRAT: ve 22:00  na Hradčanskou k autobusu 131

Nezapomeňte na jízdenky/lítačku/opencard a drobné na šatnu či občerstvení o přestávce.
 

Zde bude odkaz na informační lísteček o místě rozchodu. Rodiče, nezapomeňte jej podepsat. Děkuji.

Odkaz na recenze zde.
LUCERNA (český mýtus) – Alois Jirásek
Klasická česká pohádková hra v jiném, současném úhlu pohledu.
Z čeho pocházíme, z jaké látky jsme stvořeni? Co byli, jaké sny měli naši předkové a jaké nám vštípili ideje a iluze? Jakou historii nám vyprávěli, jakými legendami a mýty jsme byli odkojeni...?
Je to jen taková líbezná a trochu komická pohádka, kde se zpupná vrchnost snaží „zatnout tipec“ jednomu hrdému Mlynáři, bůhvíproč porazit jeho lípu a odvést mu jeho milou, na kterou líčí i Vodník, blekotaje „Haničko - sluníčko“, kde Mlynář s lucernou provází svůdnou Kněžnu lesní mokřinou k zámečku, zatímco kolem v temném lese vytrubují vystrašení šumaři nějakou „kasací“, kde jedna ďábelská „stihačka“ pronásleduje unikavého manžílka, až vyděsí i Vodníka  – a nakonec všichni klečí pod zpívající lípou, ze které vystoupí čistá panna…  Ale známe ji opravdu? A má co říci i dnes, kdy je svět tak jiný, než býval v dobách Jiráskových a „za onoho času“, v němž se hra odehrává?

Hrají: Igor Orozovič, Veronika Lazorčáková, Eva Hacurová, Martin Matejka, Arnošt Goldflam, Jaroslava Pokorná, Miroslav Hanuš, Jan Meduna, Jan Vondráček, Magdalena Zimová, Pavel Tesař, Jiří Wohanka, Tomáš Turek, Tomáš Borůvka, Čeněk Koliáš, Martin Veliký...

Režie: Hana Burešová

Délka představení: 2:30 včetně pauzy

Příjemný kulturní zážitek přeje Klub mladých diváků